Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty w Świdniku

dodano 2017-02-03 13:57 w kategorii: Ludzie

Drugiego lutego, w Świdniku, gościliśmy Przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego. Przy pełnej sali słuchaczy, Przewodniczący przedstawił bieżące działania partii oraz cele i zadania  jakie stoją przed nami w najbliższej przyszłości. Tematem przewodnim było zbieranie podpisów pod referendum aborcyjnym oraz w sprawie przeprowadzania reformy edukacji.

Uczestnicy mieli jednak wiele pytań dotyczących przeszłości SLD, zwłaszcza wyborów na Prezydenta RP oraz wyborów do parlamentu. Włodzimierz Czarzasty w klarowny sposób wyjaśnił, że wie jakie błędy zostały popełnione przez kierownictwo SLD, a wnioski, które wyciągnął z ówczesnych decyzji pozwolą mu skutecznie poprowadzić partię do kolejnych, zwycięskich wyborów.

Nie zabrakło również pytania o młodych działaczy SLD i czy jest dla nich miejsce w naszych szeregach oraz program skierowany do młodego pokolenia. Przewodniczący podkreślił, że Sojusz Lewicy Demokratycznej skupia teraz się na swoim tradycyjnym, żelaznym elektoracie i do nich głównie będzie kierował swoje propozycje.

Spotkanie przebiegało w atmosferze pełnej emocji, a co najważniejsze nie zabrakło w nim pozytywnej, konstruktywnej dyskusji.   Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.